SATIN ALMA ŞARTLARI VE KOŞULLARI

Önemli: https://landrover.welcome.naviextras.com web sitesinde sunulan hizmetleri ve bu InControl Touch Map Updater’da sunulan öğeleri sipariş etmeden önce lütfen bu şart ve koşulları dikkatle okuyun.

Son güncellenme ve yürürlüğe girme tarihi: 24 Temmuz 2017.

İçindekiler

I. Kapsam
II. Site Operatörünün İletişim Bilgileri
III. Tanımlar
IV. Genel koşullar
Kullanıcı hesabı
Sipariş ve Sözleşme
V. Ürün ve Hizmetlerin Satın Alımı
VI. Satın alma işlemi
VII. Fiyat ve ödeme
VIII. Uyumluluk
IX. Tarafların Sorumluluk ve Yükümlülükleri
X. Sözleşmenin İptali
XI. Tüketiciler için Fesih/Sonlandırma
XII. Hasar Teminatı, Ürün Yükümlülüğü ve Garanti
XIII. Yükümlülüğün Sınırlandırılması
XIV. Ürün Lisansı Şartları
XV. Bazı Hizmetler İçin Geçerli Olan Özel Koşullar
15.1 Gerçek Zamanlı Hizmetlere Abonelik
15.2 Çevrimiçi satın alınan haritalar için ücretsiz harita güncellemeleri ve diğer güncelleme hizmetleri
XVI. Sınırlı Süreli Lisansa Sahip Harita Ürünleri İçin Özel Koşullar
XVII. İndirilebilir Ürünler ve Fiziki Ürünler İçin Satın Alma İşlemi
1 Sepete ekleme
2 Kasadan Çıkış İşlemi
3 Fatura bilgisi ve varsa, sevk adresi girme
4 Siparişi onaylanma ve gönderilme
5 Ödeme ve Faturalama
6 Teslimat
A. Elektronik İndirmeyle Teslimat
B. Fiziki Teslimat
XVIII. Etkinleştirme için Satın Alma İşlemi
XIX. Ön Ödemeli Kodla Satın Alma İşlemi
XX. Müşteri Desteği
XXI. Diğer
Ek1
Ek 2

 

I. Kapsam

1,1. Bunlar, https://landrover.welcome.naviextras.com ve alt etki alanları üzerinde (bundan böyle "Site" olarak anılacaktır) veya InControl Touch Map Updater’da (aşağıdaki Bölüm III’te daha sonra tanımlanacaktır) Macaristan yasalarına göre kurumsallaştırılmış bir şirket olan NNG Software Developing and Commercial Llc.'den (bundan böyle "Site Operatörü" olarak anılacaktır) satın alınan herhangi bir ürünün satın alımı ve kullanımı için geçerli olan satın alma ve kullanım şartları ve koşullarıdır (bundan böyle "Şartlar ve Koşullar" olarak anılacaktır).

1,2. Siparişinizi onaylayıp göndererek, burada belirtilen Şartlar ve Koşulları kabul etmiş olursunuz.

1,3. Müşterilerin kişisel verileri aşağıdaki linkte bulunan Sitede veri koruma politikamızla uyumlu olarak işleme tabi tutulur: Https://landrover.welcome.naviextras.com veya InControl Touch Map Updater’da (aşağıdaki Bölüm III’te daha sonra açıklanacaktır). Veri koruma politikası mevcut Şart ve Koşulların ayrılmaz bir parçasıdır.

II. Site Operatörünün İletişim Bilgileri

Ad: NNG Software Developing and Commercial Ltd.
Kayıtlı Ofis: 35-37 Szépvölgyi út, H-1037 Budapest, Macaristan
Posta adresi ve iş faaliyetinin ana merkezi: 35-37 Szépvölgyi út, H-1037 Budapest, Macaristan
Sicil mahkemesi olarak Metropolitan Mahkemesi tarafından tutulan ticaret sicil kaydına şu sicil numarası altında girmiştir: 01-09-891838
Vergi numarası13357845-2-44
AB KDV Kimliği: HU13357845
Telefon: +36 1 872 0000
Faks: +3618720100
E-posta: info@naviextras.com

III. Tanımlar

Etkinleştirme: Kullanıcının; İçerikleri, Yazılımı, Güncellemeleri, Cihazındaki Hizmetleri etkinleştirmesini sağlayan bir Etkinleştirme Kodunun satın alınması anlamına gelir.

Etkinleştirme Kodu: Etkinleştirmenin uygulanmasını sağlayan, Site Operatörü tarafından Müşteriye verilen alfasayısal bir koddur. Etkinleştirme Kodu sadece Talep Kodunu sağlayan aynı Cihazdaki Etkinleştirme için geçerlidir.

Sözleşme: Aşağıdaki bölüm 4.5’te verilen anlama sahiptir.

İş Günü:: Cumartesi, Pazar veya fiziki sevkiyat durumunda Macaristan'daki ve/veya sevkiyatın yapılacağı ülkedeki ve/veya ödeme durumunda alacaklının bankasının bulunduğu ülkedeki bankaların yasalarca kapalı olmasının izin verildiği veya gerekli görüldüğü tarihler dışındaki günlerdir.

Uyumluluk: Ürünlerin, Cihaz ve Yazılımla birlikte uygun bir şekilde çalışabileceği (kurulum, çalışma, gösterim) anlamına gelir. Site Operatörü Ürünü sunarken, Uyumluluğa ilişkin tüm gerekli bilgileri Müşteriye sağlamak için büyük çaba gösterir. Aynı zamanda ek Uyumluluk gereklilikleri, "Daha fazla bilgi" bağlantılarından erişilebilen ayrıntılı Ürün açıklaması sayfalarında da görüntülenebilir.

Tüketici: Ticareti, mesleği veya iş faaliyeti dışındaki amaçlarla hareket eden herhangi bir tüzel kişidir.

İçerik: Cihazınıza yüklenebilecek veya Yazılımınızla kullanılabilecek haritalar, ilgi çekici yerler, 3D içerik, sesler, dil dosyaları ve navigasyonla ilgili diğer veri, içerik veya bilgilerdir (ancak bununla sınırlı değildir).

Müşteri: Sitede Yazılım, Güncellemeler, İçerik, Hizmetler veya Etkinleştirme Kodu için satın alma siparişi gönderen herhangi bir kayıtlı Kullanıcı anlamına gelir. Müşteri, bu Şartlar ve Koşullarda „Müşteri” veya „Siz” olarak anılmaktadır.

Müşteri Desteği: Site operatörü veya alt yüklenici tarafından web arayüzleri vasıtasıyla Müşterilere sunulan bir hizmettir.

Cihaz: Kişisel navigasyon cihazları (PND veya PNA olarak da adlandırılır), SD kartlar ve diğer depolama ortamları (içlerinde Yazılım veya İçerik depolanmışsa) da dahil olmak üzere akıllı telefonlar / Kişisel Dijital Asistanlar (PDA'lar olarak da adlandırılır), navigasyon özellikli cep telefonları, araç navigasyon sistemleri, navigasyon özellikli bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve tablet bilgisayarlar, navigasyon özellikli kişisel ortam oynatıcıları (PMP'ler olarak da adlandırılır) gibi navigasyon özellikli cihazlar anlamına gelir.

Elektronik İndirme: Müşterinin, bir indirme bağlantısı kullanarak Ürünleri teslim alabilmesi anlamına gelir.

EULA: Site Operatörünün standart son kullanıcı lisans sözleşmesinde düzenlenmiş lisans şartları anlamına gelir.

Mallar: Aşağıdaki bölüm 11.9’da verilen anlama sahiptir.

Misafir Kullanıcı: Sitenin tanımlanmamış (oturum açmamış) herhangi Kullanıcısı veya görüntüleyicisi anlamına gelir.

Ön Ödemeli Kod: Özel Ürünler için kullanılabilen alfasayısal bir kod anlamına gelir. Kodlara, plastik kartlarla (ön ödemeli kartlar) veya Cihaz üreticisi veya aracıyla elektronik olarak ulaşılabilir. Sunulan Ürünlere göre fiyatlar değişebilir.

Ürün: Site veya InControl Touch Map Updater’da zaman zaman sunulabilir olan Yazılım, Güncellemeler, İçerikler, Hizmetler ve Etkinleştirme Kodu anlamına gelir.

Talep Kodu: Etkinleştirme işlemi sırasında kullanılan bir alfasayısal kod anlamına gelir. Talep Kodu, Ürünü ve Ürünün etkinleştirileceği gerçek Cihazı tanımlar. Bu kod Cihazın ekranında gösterilir ve Etkinleştirme Kodu almak için Müşteri tarafından girilmesi gerekir.

Hak: Teslimatın Site Operatörü tarafından elektronik olarak gerçekleştirildiği durumda, Müşterinin Ürüne ait dosyaları indirme ve Ürünü kullanmak için bir lisans alma hakkıdır.

Hizmetler: Cihazınızda bir tür bağlantı (SIM kart ya da Bluetooth ile veri erişimi, kablosuz internet erişimi, TMC alıcısı, vb.) gerektiren konum tabanlı hizmetler (yerel arama, trafik bilgisi, yakıt fiyatı, hava durumu bilgisi, vb.) anlamına gelir.

Yazılım: Cihazınızda çalışan navigasyon yazılımı anlamına gelir.

Site: www.naviextras.com internet adresi ve alt etki alanlarından herhangi biri üzerinden ulaşılabilir web portalı anlamına gelir.

Site Operatörü: Bu Şartlar ve Koşulların II. Bölümünde tanımlanan ticari kuruluş anlamına gelir.

InControl Touch Map Updater: InControl Touch Map Updater sürümüne bağlı olarak mevcut Ürün tekliflerine, satın almaya, indirmeye ve satın alınmış Ürünleri yeniden indirmeye göz atmak veya Site Operatörünün sunucularından ücretsiz Ürünler almak ve indirmek ve bunları Cihaza yüklemek için kullanılabilecek ücretsiz bir yazılım uygulaması (Site Operatörü tarafından geliştirilen ve lisansı verilen) anlamına gelir.

Güncellemeler: Cihaz üreticiniz ya da Yazılım geliştiricisi tarafından sağlanan, ilave işlevler, yeni İçerik versiyonları sağlayan veya bilinen Yazılım problemlerini onaran İçerik ve Yazılım güncellemeleri anlamına gelir.

Kullanıcı: herhangi kayıtlı veya Misafir Kullanıcı veya Siteyi ya da InControl Touch Map Updater’ı görüntüleyen herhangi biri anlamına gelir.

Hediye Çeki Kodu: Belirli Ürünler için belirli oranlarda indirimler sağlayan alfasayısal bir kod anlamına gelir. Kodlar, her zaman ve Site Operatörü tarafından tanıtılan bir biçimde sunulabilir veya Müşteri Desteğiyle (Müşteri Desteğinin kendi takdirine göre) verilebilir. Hediye Çeki Kodu, Cihaz üreticileri veya Site Operatörü tarafından yetkilendirilmiş üçüncü taraflarca verilebilir. Hediye Çeki Kodlarının Site Operatörü tarafından belirlenen bir geçerlilik dönemi vardır. Hediye Çeki kodu Kullanımları, satın alma işlemi sırasında "Kart" bölümünde kullanılır ve indirim, toplam ödenebilir miktar olarak gösterilir. İndirim oranı ve geçerlilik süresi her Hediye Çeki Kodu için farklı olabilir.

IV. Genel koşullar

4,1. Site veya InControl Touch Map Updater’da farklı Cihazlar için Yazılım, Yazılım Güncellemeleri, Cihazınızda kurulu olan İçeriklerin güncellemeleri veya ekstra İçerikler, Hizmetler ve Etkinleştirme Kodları gibi bir Ürün yelpazesine ulaşılabilir. Özel Cihazınız için mevcut Ürünler ve bunların açıklamaları Site veya InControl Touch Map Updater’da yer alır.

Kullanıcı hesabı

4,2. Bazı Site veya InControl Touch Map Updater sürümleri bir Kullanıcı hesabı oluşturulmasını gerektirebilir. Bu gibi durumlarda Ürünlere sadece daha önce Sitede veya InControl Touch Map Updater’da bir kullanıcı hesabı oluşturmuş ve oturum açmış Kullanıcılar erişebilir.

4,3. Kullanıcı hesabı oluşturmak için Site Operatörüne güncel, tam ve doğru bilgileri mevcut kayıt formunda istenilen şekilde sunarak kayıt işlemini tamamlamak gereklidir. Kullanıcı, Kullanıcı hesabındaki herhangi yazım hatası, hatalı giriş veya güncel olmayan bilgileri düzeltme imkanına sahiptir. Kullanıcı hesabınızı oluşturmak için kullanıldığından, kayıt işleminin ardından e-posta adresinizin değiştirilemeyeceğine veya düzenlenemeyeceğine lütfen dikkat edin. Yanlış veya hatalı olarak sunulan bilgilerden kaynaklanan her türlü hasardan Kullanıcı sorumludur. Site Operatörü geçerli yasal hükümlerin izni çerçevesinde ve bu hükümlerle uyumlu olarak yanlış veya hatalı kayıtları silme ve herhangi bir şüphe durumunda Kullanıcının gerçekliğini kontrol etme hakkına sahiptir.

4,4. Kullanıcı hesabı açmaya ilişkin şartlar ve koşullar, Sitenin veya InControl Touch Map Updater’ın Kullanım Şartlarına göre düzenlenmektedir.

Sipariş ve Sözleşme

4,5. Sitenin çevrimiçi mağazasıyla veya InControl Touch Map Updater uygulamasıyla elektronik siparişi onaylayarak ve göndererek bir Müşteri sıfatıyla siparişinizde listelenen Ürün veya Ürünleri satın almak için Site Operatörüne Site Operatörünün kabul etmesine tabi olan bir teklif gönderirsiniz.

Müşteri bu Şartları ve Koşulları kabul eder ve siparişini sipariş verisini doğruladıktan ve onayladıktan sonra gönderir. Müşteri daha sonra ödemeyi yapma işlemiyle devam edebilir.

Site Operatörü size, teklifinizin Site Operatörü tarafından kabul edilmesi olarak anlaşılması gereken, sipariş makbuzunuzu doğrulayan ve siparişinizin ayrıntılarının yer aldığı bir e-posta gönderecektir. Bu kabul sözleşmenin yapılması anlamına gelir (bundan böyle "Sözleşme" olarak anılacaktır). Siparişiniz iptal edilemez, ancak siparişiniz gönderildikten sonra en geç 48 saat içinde onaylanmazsa artık siparişinizden sorumlu olmazsınız.

Site Operatörü herhangi bir siparişi reddetme hakkına sahiptir. Taraflar, sınırlı olmamak kaydıyla, fakat Taraflar tarafından daha önce kabul veya tasdik edilen veya büyük ölçüde bilinen ve benzer konuların sözleşmelerine ilişkin düzenli olarak uygulanan diğer uygulamalar dahil olmak üzere ilişkilerinde ticaretin veya ticari uygulamaların uygulanabilirliğini kapsam dışında bırakır.

4,6. Mevcut Şartlar ve Koşullar Sizin tarafınızdan onaylandıklarında siparişleriniz için geçerli olacak ve Sizin ve Site Operatörünün arasında yapılan Sözleşmenin bir parçasını oluşturacaktır. Daha sonraki siparişlerinizden önce, Site Operatörü Size bildirmeden Şartları ve Koşulları güncellemiş olabilir. Lütfen Siteyi veya InControl Touch Map Updater’ı her ziyaret ettiğinizde güncel Şartları ve Koşulları incelediğinizden emin olun. Siparişinizle bağlantılı olarak daha sonraki referansınız ve kullanmanız için Şartlar ve Koşulların bir kopyasını kaydetmenizi veya yazdırmanızı öneriyoruz.

4,7. Sözleşme yazılı biçimde yapılmış bir sözleşme olarak nitelendirilmez. Taraflar, Sözleşmenin kararlaştırılmasından ve değiştirilmesinden ve/veya materyal şartlarıyla nitelendirilmese de Sözleşmeye başka şartlar eklendikten sonra her iki taraftan birinin yazılı Sözleşmenin şartlarını tek taraflı olarak koyma ihtimalini kapsam dışında bırakır. Siparişi göndererek ve ödeme işlemini gerçekleştirerek Müşteri tarafından kabul edilen siparişin bir kopyası, gerçek sipariş veya işlemle birlikte arşivlenir. Müşteri, bunu Sitenin geçmiş sayfasından veya InControl Touch Map Updater’dan geri yükleyebilir.

4,8. Site Operatörü özerk yönetim kurulları veya hükümet dışı kuruluşlar tarafından kabul edilen herhangi bir davranış kuralına, uygulama kuralına veya herhangi bir kurala tabi değildir.

V. Ürün ve Hizmetlerin Satın Alımı

5,1. Site veya InControl Touch Map Updater üzerinden indirilebilen herhangi bir Ürün ve bir Etkinleştirme Kodu kullanılarak etkinleştirilebilecek herhangi bir İçerik telifli iş veya Site Operatörünün ve/veya tedarikçilerin başka fikri mülkiyetleridir ve Site Operatörü ve/veya tedarikçiler bu Şartlar ve Koşullarda açıkça belirtilmeyen tüm hakları saklı tutar.

5,2. Bir Ürün satın alırken ilgili Ürünü almaktan ziyade ilgili Yazılımı kullanmak için bir lisans, Güncelleme veya İçerik ya da Hizmetleri kullanma hakkı satın alırsınız. Site veya InControl Touch Map Updater vasıtasıyla elde edilen Güncelleme, İçerik, Yazılım lisansları ve Hizmetlerin tedariki bu Şartlar ve Koşulların XIV. Bölümünde belirtildiği gibi son kullanıcı lisans şartlarına tabidir.

5,3. Sitede veya InControl Touch Map Updater ‘da Cihazınız için mevcut olan İçerik,

 1. en yeni İçeriği Cihazınıza elektronik olarak indirmenizi sağlayan tek bir paket olarak;
 2. abonelik dönemi boyunca piyasaya sürülen tüm güncellemeleri elektronik olarak indirme ve bunları Cihazınıza kurma imkanına sahip olduğunuz anlamına gelen abonelik usulüyle sağlanabilir; bununla birlikte, güncelleme aboneliği dönemi boyunca piyasaya sürülen güncellemelerin sayısı ve sıklığı garanti edilmemektedir. Ayrıca, belirli bir paketin her içeriğinin tüm sürümlerde güncelleneceği garanti edilmemektedir.
 3. içeriği elektronik olarak indirme ve XVI. Bölümde daha ayrıntılı belirtildiği gibi kiralama dönemi boyunca İçeriği kullanma hakkına sahip olduğunuz anlamına gelen "Harita Kirala" adında bir sistemde;
 4. SD veya SDHC kart, USB sürücü, DVD vb. gibi fiziki sevkiyatla Size teslim edilen fiziki bir veri taşıyıcı üzerinde.

Lütfen Cihazınıza sağlanan her İçerik için tüm seçeneklerin mevcut olmadığını unutmayın. Cihazınız için mevcut olan seçenekler Cihazınızı ve Sitedeki veya InControl Touch Map Updater uygulaması içerisindeki ilgili Ürünü seçtikten sonra gösterilir.

5,4. Hizmetler, ilgili Hizmet açıklamasında belirtilen dönem için bu Hizmetleri kullanma hakkına sahip olduğunuz anlamına gelen bir abonelik usulüyle sağlanır.

5,5. Abonelik usulüyle sağlanan Ürünler için geçerli özel şartlar ve koşullar, bu Şartlar ve Koşulların XV. Bölümünde yer almaktadır. Ürünlere yönelik abonelik Sözleşmesi, ilgili Ürünün açıklama kısmında belirtilen dönem kapsamında veya herhangi bir belirtilmiş dönemin olmaması durumunda ise, Sözleşme sonlandırılmadığı sürece, Cihazın çalışır durumda olduğu süre kapsamında yapılır.

VI. Satın alma işlemi

6,1. Site Operatörü sadece Sitede veya InControl Touch Map Updater vasıtasıyla yapılan siparişlerin yerine getirilmesinden sorumludur. Posta veya telefonla ya da başka herhangi bir yolla yapılan siparişler kabul edilmez.

6,2. Sitede başlatılan satın alma işlemini tamamlamak için InControl Touch Map Updater uygulamasını indirmek gerekir. InControl Touch Map Updater, Sitede belirtilen bağlantıdan ücretsiz olarak indirilebilir. Müşteri InControl Touch Map Updater uygulamasını zaten indirmişse, satın alma işlemi InControl Touch Map Updater uygulaması çalıştırılarak başlatılabilir.

6,3. Bazı Site veya InControl Touch Map Updater sürümleri, satın alma işleminin başlatılması için Müşterinin Kullanıcı kayıt işlemi sırasında aldığı kullanıcı adı ve şifresini kullanarak oturum açmasını gerektirebilir.

6,4. Site veya InControl Touch Map Updater aracılığıyla yaptığınız tüm satın alımlar için güncel, tam ve doğru satın alma ve hesap bilgilerini sağlamayı kabul etmiş olursunuz. Bir Kullanıcı olarak, Kullanıcı hesabındaki herhangi yazım hatası, hatalı giriş veya güncel olmayan bilgileri düzeltme imkanına sahipsiniz. Kullanıcı hesabınızı oluşturmak için kullanıldığından, kayıt işleminin ardından e-posta adresinizin değiştirilemeyeceğine veya düzenlenemeyeceğine lütfen dikkat edin. Hesabınızın ve diğer bilgilerinizi hemen güncellemeyi kabul etmiş olursunuz; böylece, işlemlerinizi tamamlayabilir ve gerektiğinde işlemlerinizle ilgili Sizinle iletişime geçebiliriz.

6,5. Site Operatörünün teslimatı, Bölüm XVII ile Bölüm XIX arasında Satın alma işlemlerinin açıklamasında belirtilen şekilde elektronik olarak yapılır. Ürünlerin kaybolma veya zarara uğrama riski, Ürünler teslimat adresinize veya mülkünüze teslim edildiği andan itibaren Sizin mülkiyetinize geçecektir.

6,6. Sıralanan satın alımlarda farklı satın alma ve teslimat işlemleri geçerlidir:

6.6.1. Ürünlerin en son sürümlerinin Site veya InControl Touch Map Updater vasıtasıyla satın alınması ve elektronik teslimat ya da fiziki sevkiyat (ilgili hükümler Bölüm XVII'de yer almaktadır);

6.6.2. Bir Etkinleştirme Kodu satın alma (ilgili hükümler Bölüm XVIII'de yer almaktadır) ve Etkinleştirme Kodunun teslimatı;

6.6.3. Bir Ön ödemeli Kod kullanarak bir İçerik indirme (ilgili hükümler Bölüm XIX'da yer almaktadır).

6,7. Dijital veri içeriği olarak sağlanan herhangi bir Ürüne yönelik ve elektronik olarak yapılan teslimatlarda, Site Operatörünün Sözleşmenin işleme koyulmasını başlatabileceğini ve size indirilebilir Ürünü ve satın alım sırasında Etkinleştirme kodunu hemen sağlayabileceğini kabul etmiş olursunuz. Site Operatörünün Sözleşmeyi işleme koymasına şu an önceden açık izin vererek, Site Operatörünün Sözleşmeyi işleme koymasının hemen ardından Bölüm XI'de düzenlenen fesih / sonlandırma hakkınızı kaybedeceğinizi onaylamış olursunuz.

6,8. Bölüm 6.7. kapsamı dışında kalan herhangi bir Ürün için, siparişinizi vererek, Site Operatörünün Sözleşmeyi işleme koyabileceğini ve Hükümet Kararı 45/2014 (II. 26.), Bölüm 20, alt bölüm 1 tarafından ve uyarınca düzenlenen tüketicilerin sonlandırma hakkı için geçerli sonlandırma süresinin bitiminden önce size sipariş edilen Ürünü sağlayabileceğini kabul etmiş olursunuz. Bu durumda, eğer Site Operatörü Sözleşmeyi işleme koymuşsa, Bölüm XI, 11.2. kısmında düzenlenen sonlandırma hakkınızı uygulama yetkisine sahip olursunuz.

VII. Fiyat ve ödeme

7,1. Sitedeki veya InControl Touch Map Updater’daki satın alma işlemlerinin fiyatları, Euro ve ABD Doları olarak belirtilmektedir. Katalogdaki Ürünlerin fiyatları, Müşterinin bulunduğu coğrafik konuma göre diğer para birimlerinde gösterilebilir; ancak, bunlar sadece bilgi amaçlı hedef fiyatlardır ve sipariş sırasında doğru olmayabilir. Bu nedenle, Müşterinin, Ürün tutarı ile kendi ülkesine ait para birimindeki Ürün fiyatının eşdeğer olup olmadığını kontrol etmesi önemle tavsiye edilir.

7,2. Ürün fiyatları herhangi bir zamanda ve herhangi bir bildirimde bulunmaksızın değiştirilebilir fakat, Siz her zaman siparişinizi onayladığınız anda belirtilen fiyatı ödemekle yükümlü olacaksınız.

7,3. Bölüm 7.5'te belirtildiği gibi, geçerli bir AB KDV Kimlik numarası kullananlar hariç olmak üzere, kurumsal bir Müşteri olarak kayıtlı olan (bundan böyle "Kurumsal Müşteri" olarak anılacaktır) ve Kurumsal Müşteri durumları Site Operatörü tarafından doğrulanan ve onaylanan, Avrupa Birliği’ndeki kayıtlı ve oturum açan Müşteriler için Site veya InControl Touch Map Updater’da gösterilen tüm fiyatlar KDV içerir. AB dışındaki tüm Müşteriler (gerçek Müşteri ve Kurumsal Müşteriler) için Sitede veya InControl Touch Map Updater’da gösterilen tüm fiyatlara otomatik olarak KDV dahil değildir.

7,4. Avrupa Birliği'nde bulunan gerçek kişi Müşteriler, ikamet ettikleri yerin yasa ve yönetmelikleri uyarınca siparişinin onaylandığı tarihte geçerli KDV yüzdesini ödemek durumundadır. Kayıt sırasında doğru ikamet adresinizi yeminli olarak beyan edeceksiniz. Bu yasa, ilgili AB KDV kurallarına uygundur.

7,5. Avrupa Birliğinde bulunan ve geçerli bir AB KDV kimliği kullanan herhangi bir Kurumsal Müşteri, KDV'den muaf Ürünler satın almak istiyorsa, Sitede veya InControl Touch Map Updater’da talep edilen gerekli bilgileri doldurarak Kurumsal Müşteri olarak kaydolma imkanına sahiptir. Kurumsal Müşteri durumunun onaylanmasından önce Site Operatörünün şirket bilgilerini gözden geçirmesi ve doğrulaması gerektiğini unutmayın. Müşteriler, Site Operatörünün onayını almadan önce sadece KDV ödeyerek satın alışveriş yapabilir.

7,6. Kurumsal Müşteri olarak kayıt olurken sunduğunuz bilgilerinizde herhangi bir değişiklik yaparsanız onay işlemi yeniden başlar ve onaylanmış Kurumsal Müşteri durumu, Site Operatörü sunulan yeni bilgileri doğrulayana ve onaylayana kadar askıya alınır. Doğrulama işleminin sonunda Site Operatörü Kurumsal Müşteri durumunuzu onaylayabilir veya geri çevirebilir. Kurumsal Müşteri durumunun askıda olduğu dönemde sadece KDV ödeyerek alışveriş yapabilirsiniz.

7,7. Kurumsal Müşteri durumunda, Site Operatörü AB KDV kimliğinin geçerliliğini kontrol edebilir ve fatura adını ilgili ulusal KDV veri tabanında bulunan adla değiştirebilir.

7,8. Sitede veya InControl Touch Map Updater’da gösterilen fiyatlara teslimat masrafları dahil değildir. Fiziki Ürünlerin siparişi durumunda teslimat masrafları satın alma miktarına eklenecek ve çıkış sayfasında gösterilecektir. Müşteri, satın alımı onaylamadan önce satın alma işlemi için geçerli olan tüm teslimat masraflarını inceleme imkanına sahip olacaktır.

7,9. Tüm siparişler, Bölüm XVII'de ayrıntılı şekilde anlatıldığı gibi banka kartı bilgilerinizi kullanarak bir üçüncü taraf ödeme sağlayıcısının ödeme sayfasıyla ödeme de dahil olabilecek şekilde, Site Operatörü tarafından sağlanan ödeme yöntemleriyle yapılmalıdır. İşlem yapıldıktan sonra ödemenize dair bir belge alacaksınız.

7,10. Satın alınan Ürünler ithalat vergisine veya diğer vergilere tabi olabilir. Gümrük formaliteleri için gerekli tüm ek ücretler Sizin tarafınızdan karşılanmalıdır; Site Operatörünün bu ücretlerle ilgili hiçbir yükümlülüğü yoktur. Gümrük politikaları ülkeden ülkeye bir hayli değişiklik göstermektedir, bu nedenle daha fazla bilgi almak için yerel gümrük idaresiyle iletişime geçmelisiniz. Müşteri, bu Ürünlerle ilgili yürürlükteki tüm uluslararası ve ulusal yasalara ve düzenlemelere uymayı ve tüm gümrük ücretleri, vergiler veya diğer devlet ücretlerini ilgili yetkililere ödemeyi kabul etmiş olur.

VIII. Uyumluluk

8,1. Belirli Site ve InControl Touch Map Updater sürümlerinde, satın almaya geçmeden önce InControl Touch Map Updater ile otomatik Cihaz kaydı zorunludur. Böyle durumlarda Cihaz uyumluluğu InControl Touch Map Updater tarafından kontrol edilir. Orijinal sertifikalı modelde üretici, distribütör veya herhangi bir üçüncü tarafça, lisansın kötü kullanımı ve korsanlık da dahil olmak üzere, Cihazınızı uyumsuz hale getirecek uyarlamalar yapılmış olabilir. Bu tip bir uyumsuzluk sadece Cihaz kaydına yönelik InControl Touch Map Updater kullanılarak belirlenebilir.

8,2. Cihaz modeli sadece Site Operatörünün bu desteği mümkün kılmasıyla desteklenebilir. Herhangi bir uyumsuzluğu veya destek kısıtlamasını engellemek için üzerinde fabrikada kurulu Yazılıma sahip orijinal ekipman kullanmalısınız.

8,3. Ürünün uyumlu bir Cihaz için satın alındığından emin olmak üzere, gerçek Kullanıcı hesabına yönelik InControl Touch Map Updater ile manuel veya otomatik olarak önceki bir tarihte hiçbir Cihaz kaydedilmemişse, bazı durumlarda manuel bir Cihaz kaydı zorunludur. Müşteri tarafından orijinal olmayan veya uyarlanmış Cihaz modelleri için uygunsuz ya da yanlış bir manuel Cihaz kaydı yapılmışsa, Site Operatörü, Ürünlerin Kullanıcı Cihazı ile uyumluluğunu garanti etmez.

8,4. Bazı İçerik ve Hizmetlerde, adı geçen Ürünlerin ayrıntılı açıklamasında ifade edilen şekilde ilave teknik gereklilikler (örneğin; harici TMC alıcısı, mobil İnternet özellikleri, vs.) geçerli olabilir.

8,5. Her bir Ürün için, adı geçen Ürünlerin ayrıntılı açıklamasında belirtilen şekilde minimum bir boş depolama alanı gereklidir. Boş depolama alanının sağlanması Site Operatörünün sorumluluğu dışındadır.

8,6. Bazı Ürün açıklamaları, adı geçen İçeriğin doğru bir şekilde çalışması için Cihaza başka Ürünün (Ürünlerin) belirli sürümlerinin kurulması yönünde bir gereklilik de içerebilir. Teknik Uyumluluk sorunları yüzünden farklı Cihazlar için farklı Ürün sürümleri de kullanılabilir. InControl Touch Map Updater ile Cihaz kaydı yapılması gerekiyorsa, Cihazınız için söz konusu Ürünün en son yayınlanan sürümünü InControl Touch Map Updater üzerinden kontrol etmelisiniz.

8,7. InControl Touch Map Updater ile Cihaz kaydı yapılması gerekiyorsa, InControl Touch Map Updater’ın kurulabileceği, internet bağlantısına (geniş bant internet bağlantısı) sahip kişisel bilgisayarınız için başka minimum teknik gereklilikler geçerlidir.

8,8. Bölüm VIII'de yer alan gerekliliklerle uyumluluk, sipariş verilmeden önce Kullanıcı tarafından kontrol edilmelidir. Belirtilen Uyumluluk veya Cihaz gerekliliklerinden herhangi birinin karşılanmaması halinde Site Operatörü sorumlu tutulmayacak ve uygun olmayan Ürün veya Hizmet siparişinden kaynaklanan masraflardan ve/veya hasarlardan Müşteri yükümlü olacaktır.

IX. Tarafların Sorumluluk ve Yükümlülükleri

9,1. Site Operatörü, ticari faaliyetlerini yürütmek için üçüncü taraf ortaklarla (İçerik veya Hizmet bilgisi tedarikçileri, hosting ve internet bağlantısı sağlayıcıları vb.) iş birliği yapar; bu nedenle, işbu Sözleşmenin yerine getirilmesi, bu ortakların ifasından da etkilenebilir.

9,2. Müşterinin, ödemeyi yaptıktan sonra 1 (bir) İş Günü içinde Hak veya Etkinleştirme Kodunu alamaması veya satın alınan Ürünün, geçerli bir lisans anahtarını alamaması ya da Etkinleştirme Kodunun, İçeriklerin Etkinleştirmesini, Yazılımı, Güncellemeleri ve Cihazdaki Hizmetleri sağlayamaması durumunda Müşteri, Sitenin veya InControl Touch Map Updater’ın “Bize Ulaşın” sayfası vasıtasıyla Müşteri Desteğine bu sorunları bildirmelidir.

9,3. Site Operatörünün, siparişi gönderdikten sonra 1 (bir) İş Günü içinde sipariş edilen ve ödemesi yapılan Ürünlere ilişkin hazırlanan fatura konusunda Müşteriyi bilgilendirmemesi durumunda Müşteri, Sitenin “Bize Ulaşın” sayfası ya da InControl Touch Map Updater vasıtasıyla Site Operatörünün Müşteri Desteğine bildirimde bulunmalıdır.

9,4. Müşteri, herhangi bir Ürünü kurmadan önce gerekli tüm önlemleri almalı ve bu Şartlar ve Koşullar dahilindeki Bölüm XVII/6'da açıklanan Ürün indirme, lisanslama ve kurulum işlemlerine yönelik talimatları takip etmelidir. Site Operatörü, Ürünün kurulması sonucu Müşterinin Cihazında saklanan diğer yazılımlarda meydana gelebilecek herhangi bir veri kaybından veya hasardan sorumlu değildir.

X. Sözleşmenin İptali

10,1. Müşteri, aşağıdaki durumlarda Sözleşmeyi iptal etme ve ücret iadesi talep etme hakkına sahiptir:

 1. Site Operatörü, ödeme tarihinden itibaren 5 (beş) İş Günü içinde satın alınan öğeler için Müşteriye bir indirme Hakkı vermez veya Müşteriye Etkinleştirme Kodu sağlamazsa,
 2. fiziki Ürünler olması halinde, Site Operatörü, ödeme tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içinde fiziki Ürünleri Tüketiciye teslim etmezse,
 3. Müşterinin Bölüm VIII'de açıklanan şekilde Cihaz ile Ürünün uyumluluğunu doğrulaması şartıyla, sipariş edilen ve ödemesi yapılan Ürün, Müşterinin Cihazı ile uyumlu değilse.

10,2. Müşteri, Site Operatörünü fesih konusunda bilgilendirmek ve ücret iadesi istemek için Sitenin “Bize Ulaşın” sayfasını veya InControl Touch Map Updater’ı kullanmalıdır. Yukarıda listelenen ücret iadesi koşulları karşılanırsa, Site Operatörü e-posta yoluyla iptal işlemini teyit edecek ve 15 (on beş) İş Günü içinde ücreti iade edecektir.

10,3. Bölüm 10.1'in c) maddesinde belirtilen durumda Ürün fiziki bir ürünse, Site Operatörü Müşteri tarafından iade edilen Ürünü tekrar alana kadar ücreti iade etmeyebilir. İade edilen Ürün, Site Operatörünün incelemesine tabidir. Ürünü fazla gecikme olmadan ve Sözleşmenin iptalini Site Operatörüne bildirdiğiniz günden itibaren en geç 14 (on dört) gün içinde iade etmeniz gerekir.

10,4. Müşteri, Site Operatörüne sipariş verdiği tarihten sonra 5 (beş) İş Günü içerisinde ödeme yükümlülüğünü yerine getirmezse, Site Operatörü herhangi bir anda bu Sözleşmeyi iptal etme hakkına sahiptir. Aynı şey herhangi bir nedenle (bunlarla sınırlı olmaksızın özellikle şu sebepler: Kullanıcı tarafından yapılan bir kesinti, ödenek yetersizliği veya bankanın çevrimiçi ödemeyi reddettiği başka sebepler veya teknik bir hatanın oluşması) çevrimiçi ödeme başarısız olduğunda da uygulanacaktır. Müşteri, Sözleşmenin yapılmasından sonra en geç 20 (yirmi) İş Günü içinde ödeme yükümlülüğünü yerine getirmezse, Müşterinin siparişi iptal edilir ve bu nedenle Sözleşme, Müşteriye herhangi bir bildirim yapılmaksızın kendiliğinden sonlandırılır.

10,5. İptal işlemi, yürürlüğe girdiği tarihi içerecek şekilde geriye dönük etkili olarak Sözleşmeyi sonlandırır.

XI. Tüketiciler için Fesih/Sonlandırma

11,1. Aşağıda belirtilen fesih/sonlandırma hakkı, yalnızca bir Müşteri olmanız durumunda uygulanacaktır. Bölüm XI’de ayrıntılı açıklanan fesih/sonlandırma hakkı, yasalar kapsamında sahip olabileceğiniz yasal iade haklarına veya bu Şartlar ve Koşullar kapsamında düzenlenen sözleşmenin ihlali durumunda yapılacak iadeye ek olarak sağlanmaktadır.

11,2. Bölüm XI'de belirtilen sınırlamalara tabi olmak şartıyla, hiçbir sebep bildirmeden 14 (on dört) gün içinde Sözleşmeyi feshetme ya da sonlandırma hakkına sahipsiniz. Fesih hakkı, İçeriklerin fiziki teslimatını takiben 14 (on dört) gün içerisinde uygulanabilirken, sonlandırma hakkı Sözleşmenin imzalanmasını takiben 14 (on dört) gün içerisinde, Elektronik İndirme yoluyla sağlanan Güncellemeler, İçerik ve Hizmetler ile bir Etkinleştirme Kodu tedariki olması halinde geçerlidir.

11,3. Fesih hakkı aşağıdaki durumlarda uygulanamaz:

 1. İşlemin, önceden açık izniniz alınarak feshe yönelik bildirim süresinin sona ermesinden önce başlatılmasıyla bağlantılı olarak Güncellemeler, İçerik ve Hizmetlerin Elektronik İndirmeyle ve Etkinleştirme Kodunun teslimatından sonra sağlandığı durumda, Site Operatörü tarafından işlemin başlatılmasından sonra.
 2. İçeriğin bir indirme, kurulum ve/veya etkinleştirme işleminin yapılmasını gerektiren fiziki sevkiyatla teslim edilmesi durumunda, işlemin bir sonucu olarak İçerik geri dönülemez şekilde Cihaza yüklenmişse, teslim edilen İçeriğin bu işlemi başladıktan sonra.
 3. Bölüm VI, Kısım 6.7. ve 6.8. kapsamında belirtilen durumlarda Site Operatörünün Sözleşmeyi işleme koymasının ardından.

11,4. Fesih/sonlandırma hakkını uygulamak için tek taraflı bir beyanname ile (örn; postayla gönderilen bir mektup, faks veya e-posta) Sözleşmeyi feshetme/sonlandırma kararınızı Site Operatörüne bildirmeniz gerekir. İşbu konuya dair Ek 1'de bulunan fesih/sonlandırma formunu ya da kendi yazdığınız metni kullanabilirsiniz.

11,5. Ayrıca, Sitedeki “Bize Ulaşın” sayfasını veya InControl Touch Map Updater’ı kullanarak örnek fesih/sonlandırma formunu veya diğer tek taraflı bildirimleri elektronik olarak doldurabilir ve gönderebilirsiniz. Bu seçeneği kullanırsanız bu fesih/sonlandırma ibrazının bilgisini Size gecikme olmadan e-posta yoluyla ileteceğiz.

11,6. Son fesih/sonlandırma tarihine kadar fesih/sonlandırma dönemi sona ermeden önce feshetme/sonlandırma hakkınızın uygulanmasına dair bildiriminizi yollamanız yeterlidir.

11,7. İşbu Sözleşmeyi feshetmeniz durumunda, İçeriklerin fiziki teslimatı olması halinde, teslimat masrafları (tarafımızdan sunulan en ucuz standart teslimat tipinden başka bir teslimat tipi seçmenizden kaynaklanan ek masrafların dışında) dahil olmak üzere Sizden alınan tüm ödemeleri aşırı gecikme olmadan ve bu Sözleşmeyi feshetme kararınız hakkında bizi bilgilendirdiğiniz günden itibaren en geç 14 (on dört) gün içinde Size iade edeceğiz. Bu tür bir iadeyi açıkça aksini talep etmediğiniz takdirde başlangıçta kullandığınız işlemle aynı ödeme yollarını kullanarak yapacağız; herhangi bir durumda bu iadenin bir sonucu olarak hiçbir ücretten sorumlu olmayacaksınız.

11,8. İçeriğin fiziki bir sevkiyatla bir veri taşıyıcısı üzerinde Size teslim edilmesi durumunda (bundan böyle “Mallar” olarak anılacaktır), aşağıdaki ek hükümler uygulanacaktır:

 1. Malları aşırı gecikme olmadan ve Sözleşmenin iptalini bize bildirdiğiniz günden itibaren en geç 14 (on dört) gün içinde iade etmeniz gerekir. Malları 14 (on dört) günlük dönem sona ermeden önce gönderirseniz son fesih tarihine uymuş olursunuz. Malların iadesinin doğrudan maliyetinden Siz yükümlü olacaksınız.
 2. Malları geri alana kadar veya Malların iade edildiğine dair kanıt sağlayana kadar (hangisi daha erken olursa) iadeyi ödemeyebiliriz.
 3. Sadece malların cinsini, özelliklerini ve işleyişini tespit etmek için gerekli olan dışında kullanım sonucunda Ürünlerin değerinin düşmesinden sorumlu olacaksınız.
 4. İadenin bir koşulu olarak ve yasaların izin verdiği ölçüde aşağıdaki gereklilikler uygulanır: Tüm Mallar büyük dikkatle iade edilmelidir (örneğin yıpranma veya hasar görmemeli ve yeniden satabileceğimiz durumda olmalıdır).
 5. İade Edilen Mallar asıl makbuz ve asıl belgelerin eşlik ettiği, orijinal açılmamış paketinde iade edilmelidir. Site Operatörünün iade kriterleri karşılanmadığında yürürlükteki yasaya tabi olarak, yukarıda bahsi geçen belgelerin iadeye dahil olmaması, geri ödemeyi veya değişimi engelleyebilir ya da ek ücretle sonuçlanabilir ve Site Operatörü herhangi bir iade veya ücret iadesini reddetme hakkını saklı tutar.

XII. Hasar Teminatı, Ürün Yükümlülüğü ve Garanti

12,1. Eğer bir Müşteriyseniz, yürürlükteki yasalara bağlı olarak işbu Şartlar ve Koşullara yönelik Ek 2'de belirtilen şartların hasar teminatı, ürün yükümlülüğü ve garantisiyle ilgili satın alımınız için uygulanacağını bilgilerinize sunulur.

12,2. Teminat, garanti veya ürün yükümlülüğü haklarınızı kullanmak istemeniz durumunda lütfen Sitenin “Bize Ulaşın” sayfası ya da InControl Touch Map Updater aracılığıyla Müşteri Desteğine bildirin.

XIII. Yükümlülüğün Sınırlandırılması

13,1. Bu Bölümün şartları, yürürlükteki zorunlu yasaların izin verdiği en geniş kapsamda uygulanır. Bu Bölüm, yasalar tahtında veya Size tanınan yasal haklara müteakip Size karşı sorumlu olabileceğimiz yükümlülüğümüzü sınırlama amacı ve etkisi taşımaz.

13,2. Site Operatörü, Ürünün üretiminde son derece özen gösterilmiş olsa da, niteliğine ve teknik sınırlarına bağlı olarak, Site Operatörünün ve tedarikçilerinin Ürünün tamamen hatasız olacağına dair herhangi bir garanti vermediklerini ve Müşterinin edinmiş olduğu Ürünün tamamen hatasız olacağına dair herhangi bir yükümlülük ile bağlı bulunmadıklarını Müşteriye bildirmektedir.

13,3. ÜRÜN "OLDUĞU GİBİ" VE "TÜM KUSURLARI ESASIYLA" (KUSURLARIN DÜZELTİLMESİ İÇİN GARANTİ OLMAMASI DAHİL) SAĞLANMAKTADIR; SİTE OPERATÖRÜ VE TEDARİKÇİLER, İHLAL ETMEME, TİCARETE ELVERİŞLİLİK, TATMİN EDİCİ KALİTE, KESİNLİK, BELİRLİ BİR AMACA YÖNELİK OLMA VE UYGUNLUK GİBİ ZIMNİ GARANTİLER DAHİL OLMAK, ANCAK BUNLARLA SINIRLI KALMAMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERDEN AÇIKÇA FERAGAT EDERLER. SİTE OPERATÖRÜNÜN VEYA HERHANGİ BİR BAYİSİNİN, TEDARİKÇİLERİN, ÇALIŞANLARIN HİÇBİR SÖZLÜ VEYA YAZILI TAVSİYE YA DA BİLGİSİ BİR GARANTİ OLUŞTURMAZ VE MÜŞTERİNİN BU TÜR TAVSİYE YA DA BİLGİLERE GÜVENMEMESİ GEREKİR. BU GARANTİ FERAGATI SÖZLEŞMENİN ANA KOŞULLARINDAN BİRİDİR.

13,4. Site Operatörü, Ürünün belirtilen herhangi bir amaca uygun olmamasından veya Ürünün diğer herhangi bir sistem, aygıt veya Ürünle uyumlu olmamasından dolayı ortaya çıkabilecek hasarlar için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

13,5. NE SİTE OPERATÖRÜ NE DE TEDARİKÇİLERİ, İLGİLİ TARAFA SÖZ KONUSU ZARARLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLMİŞ OLMASINA BAKILMAKSIZIN, SÖZLEŞMEDEN DOĞAN KARDAN ZARAR VEYA KURTARMA MALİYETLERİ, KULLANIM KAYBI VEYA İŞİN KESİLMESİ YA DA BENZERİ DAHİL, HER TÜRLÜ KAZA SONUCU, SONUÇ OLARAK, ÖZEL, DOLAYLI VEYA CEZAİ TAZMİNAT ZARARLARI NEDENİYLE YÜKÜMLÜ TUTULACAKTIR.

13,6. SİTE OPERATÖRÜNDEN VEYA TEDARİKÇİLERİNİN HERHANGİ BİRİNDEN TAZMİNAT ALMAK İÇİN GEREKÇENİZ VARSA, ÜRÜN İÇİN ÖDENEN TUTARA KADAR YALNIZCA DOĞRUDAN ZARARLARI TAZMİN EDEBİLİRSİNİZ (VEYA TUTAR HESAPLANABİLİR DEĞİLSE YA DA HİÇBİR ÜCRET ÖDEMEDEN ÜRÜNÜ ALDIYSANIZ O ZAMAN EN ÇOK 10 ABD DOLARI). ÜRÜNE YÖNELİK ONARIM, DEĞİŞTİRME VEYA BİR GERİ ÖDEMENİN HERHANGİ BİR KAYBIN ZARARINI KARŞILAMADIĞI VEYA SİTE OPERATÖRÜ YA DA ÜRÜNÜN TEDARİKÇİLERİNİN HASAR OLASILIĞINDAN HABERDAR OLMASI VEYA OLMALARI GEREKTİĞİ TAKDİRDE DAHİ, İŞBU SÖZLEŞMEDE YER ALAN HASAR İSTİSNALARI VE SINIRLAMALARI GEÇERLİDİR.

13,7. Üçüncü taraflarca sağlanan ürünler.

Site Operatörü kendisini, Ürünlerin veya Ürünlerden elde edilen bilgilere dair her türlü yükümlülüğün dışında tutar. Site Operatörü, kaliteyi, elverişliliği, kesinliği, belirli bir amaca uygunluğu veya karasal kapsamı ya da Ürünün veya bilginin kullanılabilirliğini garanti etmez. Site Operatörü, üçüncü taraf bir sağlayıcı tarafından herhangi bir veya tüm Hizmetin durdurulması ya da iptal edilmesi ve bir Hizmet iptali nedeniyle ortaya çıkan her türlü hasar ile ilgili olarak özellikle hiçbir yükümlülük kabul etmez. Müşteri, Ürünlerdeki haritalama verilerinin coğrafi verileri ve diğer verileri içerebildiğini kabul eder.

XIV. Ürün Lisansı Şartları

14,1. Bu Şartlar ve Koşullara dayalı Sözleşmeye göre Ürün satın aldıysanız bu Ürüne uygulanabilir lisanslama şartlarının öncelik sırası aşağıdaki gibidir:

 1. alt bölümde (ii) ve burada (iii) belirtilen şartların hükümlerinde ihtilaf olması durumda yürürlükte olması gereken, Site Operatörü tarafından Ürünle birlikte sağlanabilecek özel lisans şartları;
 2. işbu alt bölümde (iii) belirtilen şartların hükümlerinde ihtilaf olması durumda yürürlükte olması gereken, halihazırda yürürlükte olan ve Cihazla sağlanan navigasyon yazılımına, içeriğe ve hizmete ait son kullanıcı lisans sözleşmesi; ve
 3. Site Operatörünün (“EULA”) standart son kullanıcı lisans sözleşmesinde düzenlenmiş lisans şartları. Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesindeki (EULA) "Lisans Veren ve "Yazılım Sahibi" şartları, Site Operatörünün kendi belirlediği gibi eşit olarak yorumlanmalıdır.

14,2. Site Operatörü ve Müşteri arasındaki sözleşme ilişkisinde işbu Şartlar ve Koşulların ana metni ve Bölüm 14.1'e uygun yürürlükteki hükümler arasında herhangi bir ihtilaf olması durumunda, bu Şartlar ve Koşulların ana metninin hükümleri uygulanır.

XV. Bazı Hizmetler İçin Geçerli Olan Özel Koşullar

15.1 Gerçek Zamanlı Hizmetlere Abonelik

15.1.1. Bazı Ürünler abonelik ücreti karşılığında Gerçek Zamanlı Hizmet adı verilen bir hizmet sunar. Müşterinin belirli bir süreliğine Gerçek Zamanlı Hizmete abone olması durumunda, bu abonelik Müşteriye söz konusu süre dahilinde herhangi bir anda bir üçüncü taraf hizmetine erişme ve bilgi alma imkanı sunar. Site Operatörü Hizmetin kalitesini veya kullanılabilirliğini garanti etmez ve Hizmetin kesilmesi veya kaldırılması durumunda sorumlu değildir.

15.1.2. Bölüm VIII'de yer alan hükümlere uygun olarak kasadan çıkış ve ödeme işleminden önce Cihazın uygunluğu Müşteri tarafından kontrol edilmelidir.

15.2 Çevrimiçi satın alınan haritalar için ücretsiz harita güncellemeleri ve diğer güncelleme hizmetleri

15.2.1. Bazı harita güncellemeleri, satın alma tarihinden itibaren önceden tanımlanan bir süreliğine ilave ücretsiz güncellemeler sunabilir. Bu durumlarda, Bölüm XVII/6 A'ya göre tek seferlik bir güncelleme satın alınıp teslim edilirken, önceden tanımlanan süre içinde ilgili haritaların yeni sürümü yayınlanırsa, ilave ücretsiz harita Güncellemeleri InControl Touch Map Updater vasıtasıyla "olduğu gibi" sunulur. Site Operatörü, önceden tanımlanan süre içinde bu tür ilave ücretsiz güncellemelerin sıklığı veya asgari sayısı hakkında garanti sunmaz. Site Operatörü, önceden bilgi vermeksizin ücretsiz güncellemelerin kullanılabilirliğini iptal etme veya değiştirme hakkını saklı tutar.

15.2.2. Abonelik hizmetleri durumunda hizmet için ödenecek fiyata abonelik döneminin tüm masrafları dahildir.

XVI. Sınırlı Süreli Lisansa Sahip Harita Ürünleri için Özel Koşullar

16,1. Bazı harita güncellemeleri sınırlı bir süreliğine lisanslanır ve Sitede "Harita Kirala" olarak ifade edilir. Bu tür Ürünler diğer harita güncellemeleri ile aynı harita sürümlerini sunar, ancak sadece Ürün açıklamasında belirtilen sınırlı süreli lisans hakkı (bundan sonra "Lisans Süresi” olarak anılacaktır) (örn. 1 ay) içerirler.

16,2. Bu tür sınırlı süreli kullanım, satın alma tarihi ve saatinde başlar ve lisans dosyası Lisans Süresinin sona ermesi ile otomatik olarak sona erer. Lisans Süresinin sona ermesinden sonra Yazılım artık haritayı açmayacaktır.

XVII. İndirilebilir Ürünler ve Fiziki Ürünler için Satın Alma İşlemi

1 Sepete ekle

Herhangi bir Ürünü sipariş etmek için, Müşteri önce istenen öğeleri alışveriş sepetine ekler.

2 Kasadan Çıkış İşlemi

Seçilen tüm Ürünler alışveriş sepetindeyken, Müşteri alışveriş sepeti ekranını açar ve sepete eklenen tüm Ürünlerin ayrıntılı listesini kontrol eder. Müşteri bu ekranda istediği herhangi bir Ürünü alışveriş sepetinden çıkarabilir.

Müşterinin bir Hediye Çeki kodu varsa "BİR KOD KULLAN" seçeneğini seçer, Hediye Çeki Kodunu girer ve "KULLAN" düğmesine basar. Site veya InControl Touch Map Updater kodun geçerliliğini doğrular ve orijinal fiyatı, indirimli fiyatı ve indirimi gösteren alışveriş sepetindeki fiyatları günceller.

"Kasadan Çıkış" düğmesine basıldıktan sonra, sepetteki ürünlere ek olarak mevcut ilave seçenekler (abonelik seçenekleri gibi) ve Ürün çeşitleri de görüntülenebilir. Müşteri sepete ilave ürünler eklemeyi seçebilir veya sepette herhangi bir değişiklik yapmadan kasadan çıkış işlemine devam etmeye karar verebilir. Bu ekranda Ürünün teslimatının bir veri taşıyıcısıyla yapılmasını seçme seçeneği vardır. Bununla birlikte, bu seçeneği seçmeniz durumunda aynı siparişte elektronik olarak teslim edilen herhangi bir Ürün sipariş etme imkanınız olmayacaktır; bu nedenle, elektronik olarak teslim edilecek başka bir Ürün sipariş etmek istiyorsanız yeni bir sipariş işlemine başlamanız gerekecektir.

3 Fatura bilgisi ve varsa, sevk adresi girme

Müşteri, fatura bilgi ekranında elektronik faturada gözükecek bir ad ve adres ile fiziki teslimat durumunda Müşterinin Ürünü teslim almak istediği sevkiyat adresini girmelidir. Aşağıdaki Adım 4'te belirtildiği gibi, sipariş onaylanıp gönderildikten sonra bu bilgiler değiştirilemez.

4 Siparişin onaylanması ve gönderilmesi

Bu ekran faturalama bilgileri, sipariş edilecek Ürün(ler) ve ödenecek ücret dahil olmak üzere, son doğrulama ve onay için siparişin tüm önemli bilgilerini özetler. Bu, geri dönüp öğeleri düzenlemek veya fatura ya da sevk bilgilerini değiştirmek gibi, siparişinizde herhangi bir değişiklik yapılabilecek son ekrandır. Sipariş, yukarıda listelenen bilgiler kabul edilerek ve ödeme işlemi yapılarak Müşteri tarafından onaylanır. Site Operatörü gecikmeksizin Müşterinin e-posta adresine bir e-posta göndererek sipariş makbuzunu onaylar.

5 Ödeme ve Faturalama

Sipariş edilen Ürünlerin ödemesi, sipariş gönderildikten sonra yapılır. Site operatörü ödemeyi, birçok üçüncü taraf ödeme işlemcisinin katılımıyla İnternet üzerinden düzenler. Ödeme prosedürünü başlattıktan sonra, üçüncü taraf ödeme işlemcisinin sitesine (Ödeme sayfası) yeniden yönlendirileceksiniz.

Ödeme prosedürünü başlatarak, üçüncü taraf ödeme işlemcisi aracılığıyla, Site Operatörüne geçerli ücretleri ödemeyi kabul ediyorsunuz.

Ödemelerin işlenmesi bu Şartlar ve Koşullara ek olarak üçüncü taraf ödeme işlemcisinin şartları, koşulları ve gizlilik politikalarına bağlı olacaktır. Site Operatörü üçüncü taraf ödeme işlemcisinde meydana gelen herhangi bir hatadan sorumlu olmayacaktır.

Müşteri, üçüncü taraf ödeme işlemcisi tarafından yönetilen ödeme sayfası aracılığıyla ödeme için gerekli banka kartı verilerini sağlayacaktır. Site Operatörü banka kartı verilerini ya da kart sahibinin verilerini almaz, onlara erişmez, onları depolamaz, işlemez ya da kullanmaz ve yalnızca işlemi organize eden finansal kurum tarafından ödemenin başarılı mı yoksa başarısız mı olduğu konusunda bilgilendirilecektir.

Onaylanan finansal işlem ve Müşteri tarafından verilen faturalama bilgileri temelinde Site Operatörü bir elektronik fatura hazırlar ve Müşteri Site ya da InControl Touch Map Updater üzerinden ve/veya e-posta yoluyla bir onay mesajı ile bu fatura hakkında bilgilendirilir. Zaman mührünü ve PDF formatında yerel dilde basılı görünümü tarafından yetkilendirilmiş elektronik fatura, kullanıcının hesabında güncelleme geçmişi üzerinden görüntülenebilir ve indirilebilir.
Ücret, Site Operatörünün banka hesabına geri dönülemez bir şekilde yatırıldığında Ödeme tamamlanmış kabul edilir.

6 Teslimat

A. Elektronik İndirmeyle Teslimat

Ödeme başarılı bir şekilde tamamlandığı anda, Site Operatörü tarafından yapılan teslimat elektronik yolla yapılıyorsa Sitede veya InControl Touch Map Updater’da Müşterinin Kullanıcı profiline bir Hak sağlanır.

Site operatörü işbu belge ile, başarılı ödemenin ardından 1 (bir) İş Gününden geç olmamak kaydıyla Müşterinin Kullanıcı profiline bu indirme Hakkını sağlamayı taahhüt eder. İndirme Hakkının sağlanması, bu Sözleşmenin tamamlanmasının başlangıcı kabul edilmelidir.

Müşteri, Hakkın satın alınmasından sonra dosyaları indirme ve lisans alma Hakkını kullanabilir. Lisans indirilirken, bu Ürünün en son sürümü Site tarafından temin edilir.

Satın alma işlemi için InControl Touch Map Updater kullanılıyorsa, Müşteri, InControl Touch Map Updater adı verilen ve Siteden indirilebilen, Site Operatörüne ait ücretsiz yazılım uygulamasıyla Haklarını kontrol edebilir ve kullanabilir.

InControl Touch Map Updater, satın alma işlemi için kullanılıyorsa, kurulum işlemi aşağıdaki gibidir:

 1. Müşteri InControl Touch Map Updater’ı başlatır,
 2. Müşteri Cihazını bilgisayara bağlamalıdır, ardından
 3. Müşterinin Sitede kullandığı aynı kullanıcı adı ve parola ile InControl Touch Map Updater oturumu açmalıdır.
 4. Başarılı bir şekilde oturum açtıktan sonra Müşteri InControl Touch Map Updater ile satın alınan Ürünlerin gerekli dosyalarını indirmelidir, ardından
 5. Satın alınan Ürünler için otomatik olarak bir lisans talep etmek üzere kurulumu başlatmalı ve bunları Cihaza yüklemelidir.

Müşteri InControl Touch Map Updater ile satın alınan Ürünlerin kurulumunu başlattığında, Site ya da InControl Touch Map Updater Cihaz için gereken lisans anahtarlarını verir. Ürünler, sadece tek bir Cihazda kullanılabilir ve lisanslar verildikten sonra lisanslar ile Ürünler başka bir Cihaza taşınamaz veya kopyalanamaz.

B. Fiziki Teslimat

Ürünlerin teslimatı Müşteri tarafından Ürünlerin ödemesi yapıldıktan sonra en geç 30 gün sonra siparişte belirtilen sevk adresine kurye postası yoluyla yapılır. Müşterinin verdiği siparişi izleyebilmesi için doğrudan bir siparişi izleme bağlantısı sağlanacaktır.

Ürünlerin teslimatını reddeder veya göz ardı ederseniz Site Operatörü teslimat yapılana kadar Ürünleri depolama masraflarını size yükleme hakkına sahiptir.

XVIII. Etkinleştirme için Satın Alma İşlemi

Etkinleştirme Kodu satın alma işlemi aşağıdaki gibidir:

 1. Etkinleştirilecek Ürünün seçilmesi, alışveriş sepetine eklenmesi

  Müşteri, önce etkinleştirmek istediği Ürünü Cihazının ekranından seçer.

  Cihaz ekranı bir Talep Kodu gösterir, bu kodun Sitenin veya InControl Touch Map Updater’ın Etkinleştirme ekranına yazılması gerekir.

  Site veya InControl Touch Map Updater Talep Kodunun geçerliliğini doğrular ve ilgili Ürünün adını ve açıklamasını gösterir.

  Oturum açmış Kullanıcılar "Etkinleştir" bağlantısına tıklayarak söz konusu Ürünü sepete ekleyebilir.

 2. Kasadan Çıkış İşlemi

 3. Fatura bilgilerinin girilmesi

 4. Siparişin onaylanması ve gönderilmesi

 5. Ödeme ve faturalama

  Adım 2-5, Bölüm XVII'de açıklanan, İndirilebilir Ürünler ve Fiziki Ürünler için satın alma işlemine karşılık gelen adımlarla aynıdır.

 6. Teslimat

  Ödeme başarılı bir şekilde yapılır yapılmaz Sitede veya InControl Touch Map Updater’da bir Etkinleştirme Kodu görünür ve bu kod daha sonra geri alınmak üzere işlem geçmişine de eklenir. Bu Etkinleştirme Kodunun verilmesi, Site Operatörü açısından elektronik teslimattır, Ürün Etkinleştirme işlemi için fiziksel veya başka türlü bir sevkiyat yoktur.

  Müşteri bu kodu cihazının Etkinleştirme Kodu ekranına girmelidir, böylece Ürün etkinleşir (kullanıma açılır). Etkinleştirme Kodu sadece Adım 1'de Talep Kodunu gösteren Cihaz üzerinde kullanılabilir.

  Cihazın bir ön kurulum Ürününü etkinleştirme durumunda, Etkinleştirme Kodu sadece Cihazın üreticisi tarafından önceden kurulan Ürünü etkinleştirmek için kullanılır, İnternet üzerinden InControl Touch Map Updater ile aynı Ürünün en yeni sürümünü indirme hakkı VERMEZ.

XIX. Ön Ödemeli Kodla Satın Alma İşlemi

Bazı Cihazlar, Cihaz üzerine ücretsiz olarak indirilebilir Ürün almak için Ön Ödemeli kodla gönderilir. Bu tür Cihazlarda Müşteri cihazı için bir Ürün seçmeye karar verebilir.

 1. Ön ödemeli kodu girmek

  Önce, Müşteri Ön ödemeli Kodu Sitenin veya InControl Touch Map Updater’ın Etkinleştirme ekranına girer. Site veya InControl Touch Map Updater, kodun geçerliliğini doğrular ve mevcut Ürünün adını ve açıklamasını gösterir.

 2. Ürünün seçilmesi, alışveriş sepetine eklenmesi

 3. Kasadan Çıkış İşlemi

 4. Fatura bilgilerinin girilmesi

 5. Siparişin onaylanması ve gönderilmesi

 6. Ödeme ve faturalama

 7. Teslimat

  Adım 3-7, Bölüm XVII'de açıklanan, İndirilebilir Ürünler ve Fiziki Ürünler için satın alma işlemine karşılık gelen adımlarla aynıdır.

XX. Müşteri Desteği

20,1. Müşteriler Site üzerinde ya da InControl Touch Map Updater vasıtasıyla yaptıkları Ürün alışverişleri için müşteri desteği talep edebilir. Müşteri Desteği Müşterilere web arayüzleri aracılığıyla sağlanır.

20,2. Müşteri Desteği seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen Sitenin “Bize Ulaşın” sayfasını ya da InControl Touch Map Updater’ı ziyaret edin. Site Size bazı sıkça sorulan soruların cevaplarını sunar.

20,3. Siparişinizle veya satın alımınızla ilgili herhangi bir şikayetiniz olduğu takdirde lütfen Sitenin “Bize Ulaşın” sayfası veya InControl Touch Map Updater aracılığıyla Müşteri Desteğiyle iletişime geçin ya da şikayetinizi Bölüm II'de belirtilen Site Operatörünün posta adresine veya Müşteri Desteğine yönlendirilecek olan info@naviextras.com e-posta adresine gönderin, şikayetinizi inceleyerek ve en geç 30 gün içinde Size dönüş yapacaklardır. Şikayetiniz reddedilirse Site Operatörü bu reddin nedenini bildirecektir.

20,4. Bir Müşteriyle dostluk çerçevesinde görüşmeler yapılarak çözülemeyen yasal anlaşmazlık durumunda Müşteri aşağıdakileri yapabilir:

 • yetkili müşteri koruma kuruluşuna bir şikayette bulunma;
 • yetkili bir alternatif anlaşmazlık çözümü kuruluşu için prosedürü başlatma:
  Budapeşte Tahkim Kurulu
  Adresi: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. 3rd floor 310.
  Posta adresi: 1253 Budapeşte, Pf.: 10.
  Telefon: 06-1-488-2131
  Faks: 06-1-488-2186
  E-posta: bekelteto.testulet@bkik.hu
  Web sitesi: http://bekeltet.hu/
 • bir dava açma; ve
 • AB'de yaşayan tüketiciler, mahkeme dışı uzlaşmaya varmak amacıyla, Avrupa Komisyonu tarafından işletilip sağlanan ve http://ec.europa.eu/consumers/odr/ üzerinden erişilebilen çevrimiçi anlaşmazlık çözümü platformuna yasal hak taleplerini gönderebilir.

XXI. Diğer

21,1. Bu Sözleşme Macaristan yasalarıyla yönetilecektir.

21,2. Macaristan mahkemeleri işbu Sözleşme ile ilgili tüm anlaşmazlıklar üzerinde yargı yetkisine sahiptir.

21,3. Müşteri bir Tüketiciyse, yukarıdaki hukuk ve yargılama yeri seçeneği, bu seçeneğin mevcut olmaması durumunda uygulanabilecek, kanunen akdedilmiş sözleşme ile ihlal edilemeyen yasal hükümlerle (yargılama yetkisine sahip mahkemeyi düzenleyen tüm hükümler dahil) tüketicinin kendisine sağlanan korumadan mahrum bırakılması ile sonuçlanmayacaktır.

21,4. Birleşmiş Milletler'in Malların Uluslararası Satışı Hakkındaki Sözleşmeler Anlaşması, bu Sözleşmenin uygulama kapsamı dışındadır.

21,5. Bu Sözleşme orijinal olarak İngilizce olarak hazırlanmıştır. Site üzerinde veya InControl Touch Map Updater’da bularak seçebileceğiniz listede başka dil versiyonları da olabilir. İngilizce versiyon ile diğer dil versiyonu arasında bir uyuşmazlık olması halinde İngilizce versiyon geçerli olacaktır.


Ek 1

Tüketiciler için fesih/sonlandırma formu örneği


— 35-37 Szépvölgyi út, H-1037 Budapest, Macaristan adresinde bulunan NNG Software Developing and Commercial Ltd. şirketine:

— Ben/Biz* aşağıdaki hizmetlerin hükmü*/aşağıdaki ürünlerin satın alımı* sözleşmemi/sözleşmemizi* iptal ettiğimi/ettiğimizi ya da sonlandırdığımı/sonlandırdığımızı bildiririm/bildiririz*,

— Sipariş edilen*/alınan*,

— Tüketicinin/tüketicilerin adı,

— Tüketicinin/tüketicilerin adresi,

— Tüketicinin/tüketicilerin imzası (bu form bir kağıt üzerinde bildirildiği taktirde),

— Tarih

* Gerekli görüldüğü şekilde silin


Ek 2

Hasar Teminatı, Ürün Yükümlülüğü ve Garanti'ye dair Müşteriye yönelik Bilgi Belgesi


1. Hasar Teminatı

Hangi durumlarda bir garanti talebinde bulunma hakkına sahip olacaksınız?

Site Operatörüyle anlaşmazlık durumunda, Macaristan Medeni Kanunu'nun hükümleri gereğince Site Operatöründen bir garanti talebinde bulunma hakkına sahipsiniz.

Garanti talebinize göre sahip olacağınız haklar nelerdir?

Aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek bir garanti talebinde bulunma hakkında sahip olacaksınız:

Onarımı veya onarımın mümkün olmadığı ya da alternatif çözümle kıyaslandığında Site Operatörü için aşırı masraflarla sonuçlanacağı durumda, değiştirme işlemini seçebilirsiniz. Seçim yapmadıysanız veya onarım ya da değiştirmeyi seçemediyseniz fiyatta uygun bir indirime ihtiyacınız olabilir veya son çözüm olarak sözleşmeyi feshedebilirsiniz.

Alternatif çözüm olarak seçtiğiniz çözümü değiştirme hakkına sahip olacaksınız. Bu durumda, Site Operatörünün sevkiyle veya diğer haklı sebeplerden gerekli görüldüğü takdirde bu durumdan ortaya çıkan Site Operatörünün masrafları iade edilmelidir.

Bir garanti talebinde bulunma hakkına ne kadar süreyle sahip olacaksınız?

Hüküm süren koşulların izin verdiği en kısa süre içinde herhangi bir anlaşmazlığı Site Operatörüne bildirmeniz gerekecektir fakat, bu süre arızanın tespit edildiği iki aylık dönem içerisinden daha sonra olamaz. Ayrıca, ürünlerin veya hizmetlerin sunulmaya başlandığı en fazla iki yıllık dönemle sınırlı olmak kaydıyla garanti haklarınızı kullanma hakkına sahip olacaksınız.

Kime bir garanti talebinde bulunma hakkına sahip olacaksınız?

Site Operatörüne teminat talebinde bulunma hakkına sahip olacaksınız.

Uygulanacak diğer koşullar nelerdir?

Teslimattan sonra altı ay içerisinde bir garanti talebinde bulunmak için, ürünün Site Operatörü tarafından satıldığını veya hizmetin sağlandığını kanıtlayabilmeniz şartıyla, şirketi arıza hakkında bilgilendirme yükümlülüğüne ek olarak başka hiçbir koşul uygulanmaz. Ürünlerin veya hizmetlerin sunulmaya başlandığı altı aylık sınırlı dönemin akabinde tespit edilen arızanın teslimat süresi içinde olduğunu kanıtlama yükümlülüğü size ait olacaktır.

2. Ürün Yükümlülüğü

Hangi durumlarda bir ürün yükümlülüğü talebinde bulunma hakkına sahip olacaksınız?

Kusurlu bir menkul (ürün) durumunda 1. maddede belirtilen haklarınızı kullanmayı seçebilir veya bir ürün yükümlülüğü talebinde bulunabilirsiniz.

Ürün yükümlülüğü talebinize göre sahip olmanız gereken haklar nelerdir?

Bir ürün yükümlülüğü talebi tahtında sadece kusurlu ürünün onarımını veya değiştirilmesini seçme hakkına sahip olacaksınız.

Ürün hangi durumda kusurlu olarak kabul edilecektir?

Bir ürün satışa konulduğu andaki kalite standardında hüküm süren kurallarla ve düzenlemelerle veya üretici tarafından tedarik edilen belgede belirtilen ürünün özelliği veya cinsiyle uyuşmazlık taşıdığında kusurlu olarak kabul edilecektir.

Bir ürün yükümlülüğü talebinde bulunma hakkına ne kadar süreyle sahip olacaksınız?

Üreticinin ürünü satışa koyduğu gün başlayan iki yıllık dönem içerisinde bir ürün yükümlülüğü hakkına sahip olacaksınız. Bu süre sınırının ihlali hakların kaybedilmesiyle sonuçlanacaktır.

Kime bir ürün yükümlülüğü talebinde bulunma hakkına sahipsiniz ve uygulanacak diğer koşullar nelerdir?

Sadece menkul eşyasının (ürün) üreticisi veya dağıtıcısına bir ürün yükümlülüğü talebinde bulunabilirsiniz. Bir ürün yükümlülüğü talebinde bulunmanız durumunda, üründe kusur tespit edildiğini kanıtlama yükümlülüğü size ait olacaktır.

Üretici (dağıtıcı) hangi durumlarda ürün yükümlülüğünden muaf olacaktır?

Üretici (dağıtıcı) sadece şu durumlarda ürün yükümlülüğünden muaf olacaktır:
Ürün kendi işletmesinde üretilmemiş veya kendisi tarafından dağıtılmamışsa veya
ürünü satışa koyduğu sıradaki bilimsel ve teknik bilgi mevcut kusurun tespit edilmesini sağlayamamışsa ya da
kusur, ürünün kamu yetkilileri tarafından düzenlenen zorunlu düzenlemelerle uygunluğundan kaynaklanıyorsa.

Üretici (dağıtıcı) yükümlülükten muaf olmak için yukarıdaki durumlardan birini kanıtlamalıdır.

Lütfen aynı anda aynı kusur için hem kusurla ilgili teminat talebinde hem de bir ürün yükümlülüğü talebinde bulunma hakkına sahip olmayacağınızı unutmayın. Bununla birlikte, bir ürün yükümlülük talebini başarılı olarak elde ederseniz, üreticiden onarılan parça veya değiştirilen ürün için bir kusurla ilgili teminat talebinde bulunma hakkına sahip olacaksınız.

[Şirketin ilgili bir düzenleme veya sözleşme uyarınca garanti sağlaması zorunlu olduğunda, bilgi belgesine aşağıdaki 3 madde eklenecektir:]

3. Garanti

Hangi durumlarda garanti haklarınızı kullanma hakkına sahip olacaksınız?

Anlaşmazlık durumunda Site Operatörü 151/2003 (XI.22.) uyarınca garanti sağlamak zorundadır . Size teslim edilecek Ürünlerdeki fiziki veri taşıyıcı için dayanıklı tüketim mallarına ilişkin zorunlu garantiye dair Hükümet Kararı. Şüpheye mahal vermemek için, bu garantinin veri taşıyıcıda depolanan veri veya diğer içerikleri kapsamadığı, sadece veri taşıyıcısının kendisini kapsadığı belirtilmektedir.

Garanti haklarınızı kullanma hakkına ne kadar süreyle sahip olacaksınız? Ne tür hakları devredebilirsiniz?

Zorunlu garanti süresi Ürünün Size ulaştığı tarihten itibaren 1 yıldır. Aynı hakları yukarıdaki 1. maddede belirtilen garanti durumunda kullanma hakkına sahipsiniz.

Şirket hangi durumda garantiden muaf olacaktır?

Şirket, sadece kusurun nedeninin teslimat zamanından sonra ortaya çıktığını kanıtlayabilirse garantiden muaf olacaktır.

Lütfen aynı anda aynı kusur için hem kusurla ilgili teminat talebinde hem de garanti talebinde ya da bir ürün yükümlülüğü talebi ile bir garanti talebinde bulunma hakkına sahip olmayacağınızı unutmayın. Bununla birlikte, 1. ve 2. maddede belirtilen haklara bakılmaksızın garanti şartları altında hakları devredebilirsiniz.